Διαδικτυακές συναντήσεις- Μαθαίνοντας Επιστήμη μέσα απο το Θέατρο

Στις 28 Φεβρουαρίου 2022 διεξήχθη διαδικτυακή συνάντηση μεταξύ των 21 μαθητών/τριών τάξεων ΣΤ1, Ε1 και Δ2 που πρωταγωνιστούν στο θεατρικό έργο ” Ένα διαφορετικό ..ανθρώπινο πιάνο” και των διοργανωτών της δράσης ” Μαθαίνοντας Επιστήμη μέσα απο το Θέατρο”, κ. Σωτηρίου Μ., κ. Μάρδα Α, κ. Στεργιόπουλο Π., κ. Σωτηρόπουλο Δ. και κα. Χαραλαμπίδου Θ.

Οι μαθητές/τριες πήραν συνέντευξη απο τους διοργανωτές σχετικά με τα επαγγέλματά τους, την πορεία των σπουδών-καριέρας τους και για την ενασχόλησή τους με την δράση “Μαθαίνοντας Επιστήμη μέσα απο το Θέατρο”. Τέλος συζήτησαν για την πλοκή και το σενάριο του θεατρικού τους έργου και ακούσανε πολύτιμες συμβουλές όπως και πολύ καλά λόγια για το έργο τους.

Την συνέντευξη αυτή θα δημοσιεύσουν με άρθρο τους στο 6ο τεύχος της μαθητικής εφημερίδας “Τα Μαγικά Μολύβια του 19ου Δ.Σ. Σερρών”

Δημοσιεύθηκε στην ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ, Μουσική, Πληροφορική, ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ-ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ, Σχολικό Έτος 2021-2022, Τάξη Δ, Τάξη Ε, Τάξη ΣΤ. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.