Γιορτή 28ης Οκτωβρίου

Την Πέμπτη 27 Οκτωβρίου 2022 πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα εκδηλώσεων της Δημόσιας Κεντρικής Βιβλιοθήκης Σερρών η γιορτή του σχολείου μας για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940. Μετά από δύο χρόνια περιορισμών λόγω πανδημίας, τα παιδιά συμμετείχαν στη γιορτή με ιδιαίτερη χαρά και ενθουσιασμό.

Παρουσιάστηκαν  τα θεατρικά : «Ασπρογάλανο πανί» , «Φαντάροι» και «Τα κανόνια της ειρήνης» από τους μαθητές των τμημάτων  Β2  και  Γ1  με υπεύθυνες τις δασκάλες των τμημάτων Καπρινιώτου Αικατερίνη και Φίτσιου Στεργιανή καθώς και της θεατρολόγου Ματσικοπούλου Σπυριδούλας.

Ακούστηκαν τραγούδια αφιερωμένα στην επέτειο από τη χορωδία των μαθητών του Δ2 τμήματος με την ευθύνη της μουσικού του σχολείου μας Δήμου Φωτεινής.

Ευχαριστούμε πολύ τους μαθητές για τη συμμετοχή τους και όλους όσους τίμησαν με την παρουσία τους τη γιορτή μας.

Δημοσιεύθηκε στην Μουσική, Νέα, Σχολικό Έτος 2022-2023, Τάξη Β, Τάξη Γ, Τάξη Δ. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.