Εργασίες συντήρησης και ανακαίνισης στους χώρους του σχολείου

Αποπερατώθηκαν οι εργασίες αποκατάστασης και βαφής όλων των εσωτερικών χώρων του σχολείου, που ξεκίνησαν στις αρχές του Νοέμβρη της φετινής χρονιάς, 2020-21.

Ζωγραφιές και παιχνίδια ομόρφυναν την αυλή του σχολείου μας

Ο Διευθυντής του σχολείου μας κι εκπρόσωπος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων ευχαρίστησαν την πρόεδρο της ΚΕΔΗΣ κ. Χρυσάνθη Παλάζη για την κάλυψη της δαπάνης εξωραϊσμού του εξωτερικού χώρου του σχολείου με ζωγραφιές στον τοίχο που βρίσκονται οι βρύσες αλλά και το σχεδιασμό  παιχνιδιών στο δάπεδο της αυλής του σχολείου μας.

Ξεκίνησαν οι εργασίες ανακαίνισης των εσωτερικών χώρων

Αποκατάσταση του φωτισμού στον αύλειο χώρο

Συνεργείο του δήμου αποκατέστησε βλάβη στους προβολείς του αύλειου χώρου ο οποίος τώρα πια φωτίζεται επαρκώς.

Χρώματα και δημιουργίες των παιδιών δημιουργούν ένα ευχάριστο εκπαιδευτικό περιβάλλον

Ζωηρά χρώματα στους τοίχους αλλά και στις ντουλάπες, βιβλιοθήκες και πίνακες ανακοινώσεων έκαναν το σχολείο έναν ελκυστικό και χαρούμενο χώρο, ενώ δημιουργίες των μαθητών στο μάθημα των Εικαστικών με τον εκπαιδευτικό Νίκο Ευστρατόπουλο διακοσμούν τους διαδρόμους του σχολείου.

Το έργο του εξωραϊσμού των εσωτερικών χώρων του σχολείου συνεχίζεται…

Ο διευθυντής του σχολείου μας, Γιώργος Ποργιόπουλος, με την αστείρευτη δημιουργική του διάθεση απέδειξε και το καλλιτεχνικό του ταλέντο μεταμορφώνοντας τους τοίχους που περιβάλλουν τις μικρές τάξεις του σχολείου σε πολύχρωμες πολιτείες!

Κι ένας φρέσκος ανοιξιάτικος τοίχος που περιμένει να υποδεχτεί τους μαθητές από την καραντίνα!

[ngg src=”galleries” ids=”1″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]
Δημοσιεύθηκε στην Νέα και χαρακτηρίσθηκε , , , , . Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.