Εισήγηση στο 1ο Εργαστήριο Επιμόρφωσης Εκπαιδευτικών – Μαθαίνοντας Επιστήμη Μέσα απο το Θέατρο

Την Πέμπτη 8 Δεκεμβρίου 2022 στις 17:30-20:00 διεξήχθη διαδικτυακά το 1ο Εργαστήριο Επιμόρφωσης Εκπαιδευτικών της δράσης Μαθαίνοντας Επιστήμη Μέσα απο το Θέατρο της ScienceView.

Δείτε το πρόγραμμα του εργαστηρίου εδώ. Δείτε τις παρουσιάσεις του εργαστηρίου εδώ

Προς το τέλος του προγράμματος ακούστηκαν Εμπειρίες εκπαιδευτικών που συμμετείχαν στη δράση.

Για τις βιντεοσκοπημένες θεατρικές παραστάσεις “Δεν είσαι τόσο ανώνυμος όσο νομίζεις” 2ο Δημοτικό Σχολείο Σιδηροκάστρου (2017-2018) και “Ένα διαφορετικό…ανθρώπινο πιάνο” 19ο Δημοτικό Σχολείο Σερρών (2021-2022) μίλησε η εκπαιδευτικός πληροφορικής ΠΕ Σερρών Γκουτουλούδη Μαρία.

Δημοσιεύθηκε στην Πληροφορική, ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ-ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ, Σχολικό Έτος 2022-2023. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.