8ο τεύχος σχολικής μαθητικής εφημερίδας “Τα Μαγικά Μολύβια του 19ου Δ.Σ. Σερρών”

Το 8ο τεύχος της Σχολικής Μαθητικής Εφημερίδας “Τα Μαγικά Μολύβια του 19ου Δ.Σ. Σερρών” έχει δημοσιευθεί με πολλά ωραία άρθρα απο τους μαθητές/τριες του 19ου Δ.Σ. Σερρών!

Παρακάτω μπορείτε να δείτε την εφημερίδα σε μορφή pdf. Τα έσοδα απο την διάθεση της εφημερίδας μας δώσανε τη δυνατότητα να γίνουμε εθελοντές και να κάνουμε δωρεά φαρμάκων στο Φιλοζωϊκό Όμιλο Σερρών και να πάρουμε αναμνηστικά συμβολικά δώρα για τους νικητές/τριες των διαγωνισμών της εφημερίδας και ίσως σε όλους τους μικρούς αρθρογράφους της εφημερίδας μας. Γενικότερα με τα έσοδα της εφημερίδας ενισχύσαμε και δράσεις του σχολείου.

Το τεύχος αυτό είναι το τελευταίο της εφημερίδας μας!

Σας ευχόμαστε καλή ανάγνωση της εφημερίδας μας.

Η υπεύθυνη εκπαιδευτικός έκδοσης εφημερίδας

Γκουτουλούδη Μαρία

Δημοσιεύθηκε στην ΜΑΘΗΤΙΚΗ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ, Πληροφορική, Σχολικό Έτος 2022-2023. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.