Πρακτικά 8ου Πανελλήνιου Συνεδρίου eTwinning

Οι δραστηριότητες που έγιναν στην πλατφόρμα αδελφοποίησης σχολείων eTwinning στο πλαίσιο του προγράμματος ERASMUS+ KA2 με τίτλο ESCALES, L’Europe pour S’Ouvrir à la Citoyenneté par l’Engagement et le Sport, που υλοποιήθηκε με μαθητες του 19ου Δ.Σ. Σερρών (2020-2022) υπό την καθοδήγηση της Μακρυπούλια Σταματούλας, καθηγήτριας γαλλικών και Γάλλους μαθητές από το σχολείο École La Haié Vigné de Caen, France υπό την καθοδήγηση της Carole MIGACZ, Γαλλίδα εκπαιδευτικός, περιλαμβάνονται στον τόμο πρακτικών που αφορούν το 8ο Πανελλήνιο Συνέδριο eTwinning (17-19 Φεβρουαρίου 2023)

“Αξιοποιήση των Τεχνολογιών της Πληροφορίας και της Επικοινωνίας στα συνεργατικά σχολικά προγράμματα στην Πρωτοβάθμια και Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση”.

Η εισήγηση είναι στα ελληνικά και μπορείτε να έχετε πρόσβαση στον παρακάτω σύνδεσμο, σελ. 8-23

Δημοσιεύθηκε στην Erasmus+KA2, Γαλλικά, ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ, Ευρωπαϊκά προγράμματα, Νέα, Προγράμματα eTwinning, Σχολικό Έτος 2022-2023, Σχολικό έτος 2023-24, Τάξη ΣΤ και χαρακτηρίσθηκε , . Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.