Ευχές για το νέο έτος α λα γαλλικά

Οι μαθητές της Ε τάξης που μαθαίνουν γαλλικά ως β ξένη γλώσσα (σχολικό έτος 2023 – 2024) δημιούργησαν ψηφιακές κάρτες για να ευχηθούν στους γαλλόφωνους διαδικτυακούς συμμαθητές με τους οποίους συνεργάζονται στο έργο eTwinning Recevoir des cartes postales ou courriers des 27 pays de l’UE .

Πατώντας στον σύνδεσμο που ακολουθεί θα δείτε τις ευχές στα γαλλικά και στα ελληνικά για Χαρούμενα Χριστούγεννα και καλή χρονιά. Δημιουργίες με το ψηφιακό εργαλείο Canva

Προβάλλονται και ζωγραφιές των παιδιών που στόλισαν το σπιτάκι του Συλλόγου Ελληνογαλλικής Φιλίας Σέρρες – Fosses στην Πολιτεία των ευχών , στο πάρκο της πλατείας εμπορίου (16 -17 Δεκεμβρίου 2023).

Ας έχουμε μία καλή χρονιά με υγεία, αγάπη και δημουργικότητα!!!!

Δημοσιεύθηκε στην Γαλλικά, ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ, Νέα, Προγράμματα eTwinning, Σχολικό έτος 2023-24, Τάξη Ε, ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ και χαρακτηρίσθηκε , . Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.