Ευχαριστίες στο Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων – Επίσκεψη Πολωνών μαθητών

Ιδιαίτερες ευχαριστίες θα θέλαμε να απευθύνουμε στο Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας, που δια των μελών του Διοικητικού του Συμβούλιου, της προέδρου κ. Αλεξάνδρας Ελευθεριάδου, της γραμματέως κ. Αλίκης Χαλκιοπούλου, της ταμία κ. Μαρίας Μάσιου και της κ. Ελένης Κατιρτζόγλου, οι οποίες παραβρέθηκαν στους αγώνες Racketlon στο κλειστό γυμναστήριο, προσέφερε στους φιλοξενούμενους Πολωνούς μαθητές από μία υδρόγειο σφαίρα και στις συνοδούς δασκάλες τοπικά προϊόντα, προσφορά του Εμπορικού Επιμελητηρίου Σερρών.

Ευχαριστούμε για την ευγενική προσφορά των λουλουδιών που ομόρφυναν την μέρα της υποδοχής των φιλοξενούμενών μας!

Ευχαριστούμε την πρόεδρο του Συλλόγου κ. Αλεξάνδρα Ελευθεριάδου για την πρότασή της να επισκεφτούμε το βεστιάριο του ΔΗΠΕΘΕ Σερρών. Οι Πολωνοί μαθητές είχαν την ευκαιρία να δουν από κοντά και να φορέσουν κουστούμια που χρησιμοποιήθηκαν σε παραστάσεις αρχαίου ελληνικού θεάτρου.

Δημοσιεύθηκε στην erasmus+KA1, Νέα. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.