Εργασίες αναβάθμισης του σχολείου μας

Κατά την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς δόθηκε ιδιαίτερη προσοχή στον καθαρισμό του αύλειου χώρου ώστε οι μικροί μαθητές να χαίρονται το παιχνίδι τους σε ένα καθαρό και ασφαλές περιβάλλον. Οι εργασίες καθαριότητας με νερό και μηχανήματα του δήμου Σερρών πραγματοποιήθηκαν στις 26 Σεπτεμβρίου 2022. Στις 29 Σεπτεμβρίου 2022 ξεκίνησαν εργασίες ενσωμάτωσης του οικοπέδου που ανήκει στο σχολείο μας στην υπάρχουσα αυλή με την συμβολή του Δήμου Σερρών με σκοπό να αναβαθμιστεί η περιοχή γύρω από τον αύλειο χώρο του σχολείου μας.

Στο πλαίσιο βελτίωσης συνθηκών μάθησης και της εύρυθμης λειτουργίας σχολικών μονάδων στις 30 Σεπτεμβρίου 2022 το σχολείο εξοπλίστηκε με καθίσματα και ντουλάπες. Επίσης τοποθετήθηκαν στις σχολικές αίθουσες καινούργιοι λευκοί πίνακες μαρκαδόρου πορσελάνης που παρέλαβε το σχολείο μας από την εταιρεία «ΚΤΙΡΙΑΚΕΣ ΥΠΟΔΟΜΕΣ Α.Ε.».  Το ταξίδι στην γνώση επιτυγχάνεται χάρη στα εργαλεία διδασκαλίας που επιτρέπουν την εκπαίδευση των μαθητών μέσω γραφικών αναπαραστάσεων του αντικειμένου διδασκαλίας.

Δημοσιεύθηκε στην Νέα, Σχολικό Έτος 2022-2023 και χαρακτηρίσθηκε . Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.