Επίσκεψη προετοιμασίας στην Κύπρο

Στις 20-22 Ιανουαρίου 2024 ο Νικόλαος Αθανασίου, Διευθυντής του 19ου Δημοτικού Σερρών, επισκέφτηκε το Ζ΄ Δημοτικό Σχολείο Λακατάμειας – Αγίου Παντελεήμονα στη Λευκωσία Κύπρου και πραγματοποίησε προπαρασκευαστική συνάντηση εργασίας για τον σχεδιασμό του Διαπιστευμένου προγράμματος Erasmus+ με κωδικό 2023-1-EL01-KA121-SCH-000146087 και τίτλο “Communication with European friends and Life-long Learning”. Συναντήθηκε με τον Διευθυντή κ. Παναγιώτη Θεοδώρου και εκπαιδευτικούς του σχολείου, περιηγήθηκε στο σχολείο και στην Λευκωσία και προγραμμάτισαν την επίσκεψη του σχολείου μας στην Λευκωσία η οποία θα πραγματοποιηθεί στις 17-22 Μαρτίου 2024 με 3 εκπαιδευτικούς και 8 μαθητές του σχολείου.

Εντύπωση έκαναν στους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας οι εικόνες από τις άριστες υποδομές του Κυπριακού σχολείου, το οποίο διαθέτει βιβλιοθήκη, εργαστήριο πειραμάτων, κλειστό γυμναστήριο, αίθουσα Συναισθηματικής Αγωγής, αλλά και υπόστεγα όπου μπορούν οι μαθητές να περνούν τα διαλείμματα τις βροχερές μέρες.

Δημοσιεύθηκε στην erasmus+KA1, Ευρωπαϊκά προγράμματα, Νέα, Σχολικό έτος 2023-24. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.